Nendest tekstilõikudes on hästi märgata looduskirjandusele iseloomulikud jooned:
- Autori enda kogemuse ja mõtete väljendamine (autor ja mina-tegelane on sama ka eeltoodud lõikudes; palju kirjeldatakse autori tajuaistinguid, näiteks kuuldud helisid)
- Looduskogemuse edasi andmisel või looduse kirjeldamisel kasutatakse kunstilist stiili, ilukirjanduslikke võtteid (nt võrdlused või kujundlik keelekasutus, eelpool toodud lõikudes on selleks näiteks kohati lühilausete kasutamine mõtte rõhutamiseks)
- Tekstides on loodusteaduslik täpsus ja lisaks emotsiooni pakkumisele edastatakse ka teavet keskkonna kohta (nt korrektsete liiginimede kasutamine - "lapsuliblikas", "koerliblikas")
- Tekstide taotlus on äratada huvi või poolehoidu looduse vastu (nt varahommikuse raba ilu kirjeldamine tekitab lugejas tõenäoliselt soovi seda ka ise kogeda
- Kohakesksus. Neis tekstides on alati annus Eestimaa tundmist ja autorid peavad oluliseks märkida, missugustest paikadest nad on kirjutanud. Tekstides on nimetatud kohanimesid või on edastatud sageli ka konkreetsele piirkonnale iseloomulikku infot - kohalikke lugusid, nimesid vmt (Jüssi nimetab ühes eeltoodud näidetest Kakerdaja raba).
Loomulikult kirjutavad autorid erinevalt ja sõltuvalt sellest on mõnes tekstis mõni iseloomulik aspekt rõhutatud rohkem kui teises. On väga loodusteaduslikke autoreid, kes püüavad ümbrust dokumenteerida, ent on ka abstraktseid ja kunstilisemalt vahendatud mõtisklusi kirjutavaid autoreid.